Web sitesi ile dünyaya açılın (çoklu dil desteği)

Web sitesi ile dünyaya açılın (çoklu dil desteği) Günümüzde firmalar/şirketler için uluslar arası pazara erişmek oldukça kolay hale geldi. Bu pazarda tabiki öne çıkan pazarlama aracı uluslararası web siteleridir. Kurumsal bir firmanın ürünlerini veya hizmetlerini farklı pazarlara ulaştırabilmesinde dil seçenekli web sitesi çok önemlidir.

Web sitelerimizin alt yapısı çok dilli yapıya uygun olarak tasarlanmaktadır. Uluslararası alanda faaliyet gösteren ya da göstermek isteyen kurumsal firmalar, tercümelerini yaptırarak çeşitli dillerde (ingilizce web sitesi, fransızca web sitesi, almanca web sitesi, rusça web sitesi, arapça web sitesi vs.) birden fazla dilli web sitesi hizmeti alabilmektedir.
 

Çok Dilli Web Tasarım Nedir?

İçerikleri bir dilden fazla dilde sunabilen web sitelerine multilingual yada çok dilli web sitesi denir. Ama sadece web sitenize bunun olması yetmez. Birden fazla dilli web tasarım yapılırken urllerin, meta etiketlerin (metatag), sayfa başlığı gibi parametrelerin arama motorlarına farklı dillerde sunabilmesi gerekmektedir. Ayrıca çok dilli web sitesi , soldan sağa bir dil için (LTR),  sağdan sola diller için (RTL) şeklinde tasarlanmalıdır.  

Bu şekilde haızrlanmış çok dilli web tasarıma sahip web sitesi, Google ve diğer arama motorlarına bu parametreler ile indeksleriniz. Böylece ilgili dilleri kullanan ziayeretciler, o dile ait web sayfanızı ziyaret eder. Örneğin bilgisayarının dili Rusça olan bir ziyaretci Google aramalarında web sitenizin rusça sayfalarını görür. 

Yabancı dilli web tasarım yapmak günümüzde bir çok kurumsallaşmış ve ya kurumsallaşma içinde olan firmalar için oldukça önemli hale gelmiştir.  
 
Türkçe dil seçeneğinin olması bu sitelerin sadece Türkiye'yle ve Türkçe bilen müşterilerle sınırlı kalmasına yol açıyor. Dil seçenekli web tasarım ile sadece Türkiye'den değil yurt dışından da ziyaret edilmektedir. 

Ayrıca yabancı dilli web sitesi, Türkiyede yaşayan yabancı uyruk insanlara da ürünlerinizi ve hizmetlerinizi rahatça anlatma imkanı sağlamaktadır.

 

Her Dile Uygun Seo Yapısı

Birden fazla dilli web tasarım yaparken, url yapılarımız o dile ait şekilde kodlanmaktadır. Yani dile özel URL’ler kullanıyoruz. Bu seo altyapısı ile  web siteniz ilgili dildeki arama motorlarında görünür olamktadır.

Sade ve şık internet sitesi tasarımı ile işletmenizi kısa sürede dünyaya açın ve işinizi dünyanın her yerindeki müşteri adaylarına tanıtın!

Birden fazla dilli web sitesi ile ziyaretçilerinizin sayısını arttıracaktır.

- Yabancı ülkelere ürün ya da hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsanız,
- İthalat ya da ihracat yapıyorsanız,
- Kurumunuzun uluslararası prestijini arttırmak istiyorsanız,

Web sitenizi çoklu dil desteği (ingilizce web tasarım, fransızca web tasarım, almanca web tasarım, rusça web tasarım, arapça web tasarım vs ) ile dünyaya açın. 

Antalya web tasarım 
Maxantalya