Web siteniz, müşteri kitlesine ulaşmak için kaliteli ve güncel olmalıdır!

Web siteniz, müşteri kitlesine ulaşmak için kaliteli ve güncel olmalıdır! Dinamik (Güncel) web sitesi
Web sitesi yapıldıktan sonra işin bittiğini düşünmek çok büyük bir yanlıştır. Günümüzde her gün değişen arz talep kriterlerinden dolayı web sitesinde belli bir süre sonra teknolojik yenilikler yapılması ve içerik güncellenmesi önemlidir. Arama motorları, web sitenizde yaptığınız güncellemeleri ve web siteniz ile ne kadar ilgilendiğinizi takip etmektedir.  

Web sitenin güncel tutulması arama motorları tarafından web sitesinin daha sık ziyaret etmesini sağlar. Bu nedenle web sitenizi seo açısından büyük bir yol katetmiş olur.
 
Yeni sayfalar eklemek, makale, resim ve video gibi yenilikler yapmak web sitenize hareket katacaktır. Web sitesinde yaptığınız bu güncellemeler sayesinde arama motorlarının dikkatini çekmiş olacak ve arama motorunlarında üst sıralama çıkmaya başlayacaksınız.

Web sitesinde kullandığınız metin ve görsellerin kalitesi de oldukça önemlidir. Konu ile bağlantılı, ÖZGÜN metin, resim ve içerikler kullanılmalıdır.


Kaliteli web site
Web sitelerinin tasarımı, verdiğiniz hizmeti veya ürünü kullanıcıya iyi anlatmalıdır.Ürünler, hizmetler, haberler, kampanyalar, iletişim bilgileri, kurumsal bilgiler, galeri, referanslar net bir şekilde belirlenmelidir. Bu nedenle web sitesi kullanıcıya yönelik olmalı ve müşterinin göz zevkine hitap etmelidir. Müşterileriniz verdiğiniz hizmet veya ürün hakkında bilgiye kolay ulaşabilmeli, metin, fotoğraf veya videolar ile detaylı bilgi almalıdır. 

Geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak ve bu müşterilerinin devamlılığını sağlamak için içerik kalitesi en önemli noktalardan biridir. İçeriklerin (metin, resim vb) güncel, müşteri odaklı olması müşterinin birkaç dakikadan daha fazla sayfanızda kalmasını sağlayacaktır.

Bir diğer önemli noktalardan biri de web sitenizin mobil, tablet vb. ekran çözünürlüklere uygun olmasıdır. Çoğu müşteriler web sitenizde aradıkları bilgiye zaman kaybetmeden ulaşmak istemektedir. 

Web siteniz, müşterinin gözünüe hitap edecek, zamanını kaybetmeyecek, istediği bilgiye kolay erişebileceği şekilde tasarlanmalıdır.