Mobil Web Tasarım Nedir

Mobil Web Tasarım Nedir İnsanlar artık web sitelerine bilgisayarlar kadar mobil cihazlardan da ulaşım sağlıyor. Nerdeyse heryerden internete bağlanmabildiğimiz günümüz dünyasında, insanlar bilgiye daha hızlı ulaşmak için mobil cihazları tercih ediyor.  

Bu nedenle web site tasarımı tüm cihaz boyutlarına uyumlu olmalıdır. Tablet veya telefondan sitenizi ziyaret eden kullanıcılar rahat bir şekilde web sitenizde gezebilmeli istediği bilgiye hızlıca ulaşabilmelidir. Bu pratikliği sağlamak amacıyla mobil tasarım yapılır ve tüm ekranlara uygun olabilecek mobil site tasarımı yapılır. 

Mobil web tasarım veya duyarlı web tasarımı, kullanılan cihaza göre optimize edilmiş tasarımlardır. Bu tasarım web sitenize hangi tür cihazla girildiğini algılayarak ona web site tasarımını cihaza uyumlu olacak biçimde ayarlamaktadır. Mobil web tasarım, web sitesindeki resimler, yazılar, menuler, videolar gibi içeriklerin ekran genişliğine göre şekil alıp kullanıcıya sunulmasıdır.

Web sitenizin, mobil web tasarımı sayesinde müşterileriniz, web sitenizde daha kolay içerik ve bilgilerinize ulaşacaktır.  

Buların yanı sıra arama motorlarında yapılan mobil aramalarda mobil uyumlu web tasarımları önceliklidir, bu sebeple üst sıralarda olmak isteyen firmalar için mobil web tasarımı önemlidir. 
 

Antalya web tasarım - Antalya mobil web tasarım