Web sitesinin önemi

Web sitesinin önemi Web sitesi neden önemlidir? veya sosyal ağlarda var olmak neden gereklidir?

Web sitesi herşeyden önce bir firma için markalaşma adına atılmış en büyük adımdır. Aynı zamanda da milyonlarca kullanıcıya ulaşarak markasının bilinirliğini arttırmasının en kolay ve ekonomik yoludur. Kaliteli bir web sitesi; firmanızı markalaştırır ve müşterilerinize güven verir.

Web sitesi ve sosyal ağ hesapları hem iletişim hızıyla hem de ekonomik oluşuyla en çok tercih edilen reklam modeli olmaktadır. Geleneksel medyada reklamlarının aksine geri dönüşüm süreci daha hızlı gözlemlenebildiği için, anında müdahale edilebiliyor.


İnternette yer almak, arama motorları ve sosyal ağlarda görürünür olmak, hizmet ve ürünlerinizi insanlara sunmak için en etkili yöntemlerden birisi haline geldi. Firmanızın web sitesi olması demek işlek bir cadde üzerinde mağaza sahibi olmasıyla aynı anlama gelmektedir. Ve internet dünyasında bu magzanın önünden milyonlarca insan geçiyor. Sizde bir web sitesine sahip olursanız her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği bu mağazada kendinize yeni müşteriler bulabilirsiniz.


Milyonların kullandığı internet dünyasında, bir çok firma web sitesi sahibi olduğu için rekabet ortamı oluşuyor. Bu rekabet ortamında firmalar sundukları hizmet yada ürünleri insanlara ulaştırabilmek için kendilerini en iyi yansıtan çalışmalar yapmalılar. Bununda ilk ve en önemli olanı adım doğru çözüm ortağını seçmektir. 

Bir firmanın sunduğu hizmet veya ürünlerin hangi platformda (web sitesi, google reklamları, sosyal medya, sosyal medya reklamları vb) firmaya katkı sağlayacağını, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini çözüm ortağıyla belirleyerek ilerlemek firmaya katkı sağlayacaktır.

Kurumuzunu doğru anlatan bir web sitesi, mevcut veya potansiyel müşterilerinize erişim sağlar. Geleneksel pazarlama yöntemlerine oranla çok daha düşük olan bir maliyetle doğru müşterilere ulaşabilir, ürün ve hizmetleriniz bir çok kişiye ulaştırabilrisiniz.  

Amacınıza uygun Web Sitesi, 

Web sitesinin; iyi bir tasarımı, yazılımı, seo (arama motoru optimizasyonu) ve içeriği olmalı ve web site tamamlandıktan arama motorlarındaki konumu, ziyaretci istatiklerine bakılarak geri düzenlemeler yapılmalıdır. Mutlaka tanıtım stratejileri belirlenmeli ve uygulanmalıdır. 
 
 
Sosyal paylaşım sitelerinin, stratejik öneminin son derece arttığı günümüzde verimli bir web sitesi mutlaka bu ağlarla bağlantılı olmalı ve aktif olarak etkileşimde olmalıdır.

Web sitesine düzenli olarak içerik sağlanmalıdır. Bu içerikler, web sitesinin güncel kalmasına, dolayısı ile arama motorlarında üst sıralarda yer almasına katkı sağlarken, sosyal ağlarda paylaşılarak milyonlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Günümüzde sosyal ağ kullanıcıları;

Facebook: 2 milyar,
YouTube: 1.5 milyar,
WhatsApp: 800 milyon, 
Instagram: 600 milyon,
Twitter: 328 milyon

rakamlara ulaşmıştır. Firmanıza katkı sağlayacak sosyal medya platformunun belirlenmesi de firmanız için çok önemlidir.

Örneğin web sitenize bir rezerasyon sistemi yaptırıp bu rezervasyon sistemini Whatsapp' a bağlayarak siparişlerinin whatsapp üzerinden alabilir veya sayfalarınızı ürünlerinizi, hizmetlerini paylasabilirsiniz.

 
Markalaşmak ve ya markasının bilinirliliğini arttırmak isteyen tüm firmaların önce doğru stratejiyi belirlemesi daha sonra da bu stratejiyi uygulayacak doğru adımlar atması gerekmektedir. Çok avantajlı görülen web siteleri ve sosyal ağ tanıtımları amacına uygun tasarım ve alt yapılarla hazırlanmaz ise firmanıza katkı sağlamak yerine zarar verecektir.  


"Milyonlarca insanın çevrimiçi olduğu dünyada siz de görünün" her yönden kazanın.

Max Antalya web tasarım & yazılım olarak; Firmanıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olmayan, web sitesi teslim edildikten sonra içerik ve arama motoru analizi yapılmayan, 3,4 günde hazırlanmış web sitelerine boşuna para vermemenizi, sizden para almak yerine, sizin ihtiyacınıza uygun (web sitesi, reklam veya sosyal ağ) sistemi sizlere önerecek tasarım ve yazılım firmaları ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.