Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir? Web tasarım firması ( web site firması ) olarak; web tasarım nedir ?, web tasarımı nasıl yapılır ? sorularını cevaplayalım.
Web Tasarım Nedir?
Kurumların yada kişilerin kendilerini tanıtması için, internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği bir şekilde hazırlanan tasarımlardır. İnternet tarayıcılarının görüntüleyebilmesi için html kodları ile hazırlanmaktır. Kısacası web sitenin görsel kısmını web tasarımı belirler. Web tasarımı yapan uzman kişilere de web tasarımcısı yada webmaster denir. 

Web tasarım nedir? sorusuna kurumlar veya kişilerin digital ortamda kendilerini tanaıttıkları kanal da denilebilir. 

Web tasarımı düz sadece metin de olabilir. Ama bu göze hoş gelmeyeceği ve yeterli tanıtımı yapamayacağı için görsellik katılmaktadır yani web tasarımı yapılmaktadır. Web tasarımı yapılırken zengin medya deneyimi;  fotoğraflar, videolar vb elementler müşterilerinize sunulur. Özgün web tasarımı ile firmanız ve ya kendiniz hakkında ziyaretcilere doğru ve kaliteli bilgiyi verirsiniz. 

Web tasarımı ile müşterilerinize kendinizi yada firmanızı 7 / 24 tanıtabilirsiniz. Bu nedenle ulaşabilirliğiniz artar. Firmalar için web tasarımı büyük önem kazanmaktadır.

Web sitesinin düzeni, renkleri, fontları ve içeriği; firmanıza özgün ve firmanızı müşterilerinize doğru yansıtacak şekilde olmalıdır. Marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtmalıdır.

Web tasarımı nasıl yapılır?

Web tasarım yapım aşamları bazen değişiyor olsa da genelde şu şekildedir.
Projelendirme (Üzerinde çalışılacak web tasarımı hakkında karşılıklı bilgi alışverişi )
Grafik Tasarımı
HTML / CSS Kodlama
CMS Entegrasyonu / Arka plan yazılımı
Testler
Web tasarımın yayına açılması
Web tasarımının analizi

web tasarım nedir? - web tasarımı nasıl yapılır sorularını cevaplamaya çalıştık.

Max Antalya web tasarım