Google firma bilgileriniz silinecektir dolandırıcılığı

Google firma bilgileriniz silinecektir dolandırıcılığı Son zamanlarda "Google firma bilgileriniz silinecektir" şeklinde gelen otomatik aramaların fazlasıyla arttığını gördük. Mevcut müşterilerimizden gelen sorular üzerine bu makaleyi hazırlamayı düşündük. Web tasarım firması olarak bizleri bile aramış olan bu "arkadaşlara" artık dayanamayıp rol yaptım ve en sonunda para istediler kendilerine web tasarım firmasını aradıklarını söyleyince telefonu kapattılar. Düşününki daha aradıkları firmayı bilmiyorlar. Peki bahsettikleri şey nedir? gerçekten Google arar mı? Google firma bilgilerinizi siler mi?
 
Öncelikle "Google firma bilgileriniz silinecektir" derken neyden bahsettiklerini kısaca anlatalım. Google Business platformu, Google Haritalar üzerinde işletmenizin yerini belirlemeniz ve diğer Google profilleri ile bağlantı kurmanıza yarar. Haritada müşterileriniz firmanızı aradğında direk sizi bulabilir, fotoğraflara ve yorumlara bakabilir veya yol tarifi alabilir. Bu nedenle firmanız için çok önemlidir. GOOGLE BU HİZMET İÇİN PARA ALMAMAKTADIR!!!!!. Google çok az platofrmunda (ki çoğunu siz kullanmazsınız) ve google ads (google reklamları) için para alır.


Gerçekten Google arar mı?
Hayır! Google sizi aramaz. Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Google sizleri 300-400 Tl için inanın aramaz :) Zaten Google’ın satış ve pazarlama stratejilerinde böyle bir model bulunmamaktadır.


Google firma bilgilerinizi siler mi?
Google hiç bir zaman sizin firma bilgilerinizi telefon araması yaparak silmez. Firmanızın bilgileri Google'a kayıtlıysa Google bu bilgileri bu şekilde silmez. Google' dan firma bilgilerinizin silinmesi için illegal işler, Google’ın politikalarına uymayan içerik paylaşımları, arama motorunu manipüle etmeye yönelik işlemler yapmanız durumunda firma bilgilerinizi siler ama yine bunu telefonla yapmaz. 
Sitenizi Google’den silebilecek sadece sitenizin yöneticisidir.


Umarız yardımcı olabilmişsizdir.
Bu şekilde arayanları şikayet etmedikçe bunu yapmaya devam edecekler. Bu nedenle aşağıdaki bağlantıdan şikayet edebilirsiniz.

Şikayet linki: https://tiss.gtb.gov.tr/