Web Tasarımında Kullanıcı Deneyimi

Web Tasarımında Kullanıcı Deneyimi Mobil cihazların kullanımı artıktan sonra günlük hayatımızdaki çoğu faaliyeti internette yaşamaya başladık. Bu nedenle web sayfaları hayatımızda daha fazla önem kazanmaya başladı. Ziyaret edilen web sitesindeki içerik zenginliği, içeriğin kalitesi ve ulaşmak istediğimiz içeriğin kolay kullanılabilirliği kullanıcılar açısından büyük önem taşımaktadır.

Web sitesi için kullanıcı deneyimindeki temel amaç: ziyaret elilen web sayfalarındaki bilgiyi kullancıya en kısa zamanda ve doğru ulaştırıp, sayfa kullanımı pratik hale getirmektir. 

Web site tasarımın görsel kalitesinin yanı sıra kullanacak olan ziyaretcilerin bu tasarımla etkileşimlerini düşünerek bu doğrultuda çalışma yapılması gerekmektedir. Web sitesinin hedefi ve kimlere hitap edeceği gibi faktörler baz alınarak tasarım yapılmalıdır. Kullanılan tüm tasarım kalıpları, yazı renkleri, yazı karakteri, içerik yerşleşimleri gibi unsurlar ziyaretcilere göre şekillenmelidir.

Sektörünüzdeki diğer firmalar da web sitesi yaptırdığı için, web sayfanızda diğer firmaların kullanıcıya sunduğu özelliklerden daha fazlasını sunarak (kullanıcı deneyimi, zengin içerik, kaliteli tasarım vb) kullanıcının sizi seçme ihtimalini arttırmış olursunuz.

Birçok kişi mobil cihazları etkin bir şekilde kullandığı için web site tasarımınızın mobil cihazlara duyarlı olması en önemli unsurdur. Mobil uyumlu web tasarımın önemi hakkında bilgi daha fazla bilgi almak için tıklayınız.