Web Tasarım Trendleri

Web Tasarım Trendleri Web sitesi nasıl olmalı? Web sitesi trendleri
İnternet kullanıcıları artık, sade tasarlanmış, kolay anlaşılabilir, aradıkları bilgiye hızlı ulaşabildiği, konuya iyi odaklanan web sitelerini daha kullanışlı buluyor. Ancak, sadelik “tasarımda sadelik” değil, kullanımı kolay ve anlaşılırlık anlamına geliyor.   

Son yıllarda web tasarımı ile ilgili teknolojiler ve standartlar kullanıcı deneyimlerine göre fazlasıyla gelişti. Web Site genişliği daha büyük, yazı karakterleri artık daha farklı, daha kaliteli resim ve videolar kullanılıyor. Flat web site tasarımlar bir çok farklı web sitesinde daha çok kullanılır oldu.  


Genellikle kullanıcı deneyimini düşüren animasyonlar ve gifler sınırlı ve web sitesini yavaşlatmaya yol açmayacak şekilde kullanılmaya başlandı. 

Yeni web tasarım trendlerinde en büyük fark artık daha büyük ve farklı tipte fontlar kullanılıyor.
 
Farklı ekran çözünürlüklerinde ve cihazlarda tasarımın uygun şekilde değiştiği responsive tasarımlar artık bir web sitesinin olmazsa olmazı oldu.

Resim ve ikon efektlerin azaltıldığı ve sade ve 2 boyutlu ikonların kullanıldığı, gölge, eğim, kabartma gibi unsurların çok fazla yer almadığı web siteleri ziyaretcilerin daha çok ilgisini çekmeye başladı. 

Kullanıcı sitede gezerken, şekil değiştiren, hareketli menü ve benzeri fonksiyonlar da son yıllarda web tasarımında oldukça popülerleşmeye başladı.

Sayfayı tam kaplayan ve herhangi bir kafa karışıklığına sebep vermeyen iletişim, form gibi alanlar kullanıcılarla doğrudan ve hızlı iletişim kurulmasına yardımcı oluyor.

Her yıl gelişen teknoloji ve ziyaretci deneyimleri nedeni ile web sitenizin güncel trendlere uygun olması, siteden beklediğiniz başarı için oldukça önemli bir unsurdur.