Web Tasarım sıkça sorulan sorular - Web siteleri hakkında merak edilenler

Web Tasarım sıkça sorulan sorular - Web siteleri hakkında merak edilenler

1 - ) Yaptırdığım web siteyi beğenmezsem ne olacak?

Bu tür durumlara sebep vermemek için öncelikle sizlerle detaylı bir ön görüşme yapıyoruz. Fikirlerinizi dinleyerek ve firmanızı tanıyarak öncelikle demo web tasarım yapıyoruz. Demo web tasarımı yaptıktan sonra tekrardan bir araya geliyoruz ve beğenmediğiniz kısımları revize ediyoruz. Firmanıza özgün ve özel web tasarımları yapıyoruz. 
 

2 - ) Web tasarımlarında hazır sistem mi kullanıyorsunuz?

Web tasarımı yaparken hazır sistemler kullanmıyoruz. Bi yukarıdaki maddede belittiğimiz gibi sizin fikizlerinizi alarak ve firmanızı analiz ederek web tasarımları yapıyoruz. Web sitesini ön yüzünden, yönetim paneline kadar her kısmı elle kodlamaktayız. Bu sayede firmanıza özgün web tasarımları yapıyoruz.
 

3 - ) Web sitem mobil uyumlu olacak mı?

Evet, hazırladığımız web siteleri %100 mobil uyumlu tasarlanır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ekran çözünürlüğüne göre esnek bir yapıdadır.  
 

4 - ) Web tasarım fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Web tasarım fiyatları; web sitenizin içeriği, dinamik veya statik olması, web sitesinde kaç dil seçeneği olacağı, özel form alanlarına göre fiyatlandırılmaktadır.
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız. 
 

5 - ) Satış sonrası destek sağlıyor musunuz?

Evet, web sitesi bittikten sonrada desteğimizi kesmemekteyiz. Ücretsiz destek vermekteyiz.
 

6 - ) Web sitesi seo uygun olacak mı? SEO, web tasarıma dahil mi?

Yaptığımız tüm web sitelerinin alt yapıları arama motorlarıyla uyumlu olacak şekidle kodlanmaktadır. Yani her yaptığımız web sitemizde ücretsiz temel SEO hizmeti sağlarız. Ama istediğiniz farklı anahtar kelimeler varsa o kelimeler üzerinde ekstra SEO yapılması gerekmektedir.
 

7 - ) Web sitemi kendim yönetebilir miyim?

Dinamik web sitelerinde kolay yönetim panelimiz sayesinde ekleme, düzenleme veya silme işlemi yapabilmektesiniz. 
İsterseniz web sitenizinde yapıalcak güncelleme işlemlerini biz de yapabilmekteyiz.
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 

8 - ) Web tasarım ne kadar sürede gerçekleşmektedir? Web sitesi yaptırmak ne kadar sürer?

Yaptığımız kurumsal web siteleri ortalama olarak 14 - 15 gün sürmektedir. Yaklaşık 1 haftada demo web tasarım yapılamktadır. Demo web tasarımda revize olmazsa 1 hafta da yönetim paneli kodlaması ve içeriklerin web sitesine eklenmesi sürmektedir.

Web site yönetim paneli ve mobil versiyonu da beraberinde yapılmaktadır. 
  

9 - ) Web sitesi için her ay para ödemem gerekiyor mu?

Hayır, web sitesi ücretini sadece bir kez ödersiniz. Sadece yıllık olarak domain ve hosting ücretleri bulunmaktadır.
 

10 - ) Web tasarım için nasıl teklif alabilirim? 

Eğer web sitesi için bir teklif alacaksanız info@maxantalya.com yada 0530 285 08 87 telefon numarası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
  

11 - ) Hosting nedir?

Web sitenizin barındırıldığı yerdir. Yıllık olarak ödemesi yapılmaktadır ancak ilk yıl hosting ücreti sabittir ve diğer yıllarda da sabit fiyattır.
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 

12 - ) Statik web sitesi nedir?

Statik web siteleri resim, metin, video gibi içeriklerin herhangi bir veri tabanından almayan, tamamen html kod ile yapılmış web siteleridir. Bu web sitelerin de içerik güncellemek için html vb bilgisine ihtiyaç vardır.
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 

13 - ) Dinamik web sitesi nedir?

İçerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. Kullanıcıların hiçbir yazılım bilgisi olmadan yönetim paneli aracılığı ile web sitelerini güncellemelerini sağlayan sistemlerdir.
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 

14 - ) İyi bir web sitesinde tasarım nasıl olmalıdır?

Firmanızı anlatan web sitenizin tasarımı, web site ziyaretcilerinize firmanızı en iyi şekilde anlatmalı, web sitenizin tasarım konsepti kurumsal yapınıza uygun olmalı, gelişen teknolojiden dolayı responsive (mobil uyumlu) olması gerekmektedir.

Sitenize gelen ziyaretçiler firmanız ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşmalıdır.
 

15 - ) Web site tasarımı önemli midir?

Evet web site tasarımı çok önemlidir. Bir önceki maddede anlattığımız gibi sitenize gelen ziyaretcilere firmanızı doğru anlatmalıdır. Sunduğunuz hizmet yada ürüne doğrudan ve kolayca ulaşabilmelidir. Web sitesi tasarımı özgün ve akılda kalıcı olmalıdır. 
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 

16 - ) Web sitesi nasıl bir fayda sağlar? Web sitesinin faydaları

Web sitesi, firmanızın internette var olmasını ve insanların firmanız hakkında daha kolay ve hızlı bilgi almasını sağlar. Firmanızı doğru analtan bir web tasarımı ile sunuduğunuz ürün yada hizmet hakkında doğru bilgiyi insanlara ulaştırabilirsiniz. 

Web sitesi sizlere sınırsız reklam sunma imkanı sağlar ve bu reklamları milyonlarca insana 7/24 saat sunar. Firma, kurum veya şirketinizi markalaştırır, prestij ve saygınlık kazandırır.
Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 

17 - ) Web sitesi trafiği nasıl artırılır?

İçeriklerinizi özgün , dikkat çekici ve güncel olmalıdır. Bununla birlikte belirli bir bütçe ile teknik destek de almalısınız. Arama motoru optimizasyonu, sosyal medya ve Google Adwords gibi uygulamaları kullanarak, web sitenizdeki ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz.