Statik Web Sitesi Nedir?

Statik Web Sitesi Nedir? Statik web siteleri resim, metin, video gibi içeriklerin herhangi bir veri tabanından almayan, tamamen html kod ile yapılmış web siteleridir. Web tasarım bilgisi olamadan statik web siteleri güncellenemez. Yeni resim, metin eklemek veya güncellemek istediğinizda html bilgisine ihtayıcınız olacaktır. Html bilgisi olamadığı takdirde web sitenizdeki içerikler sabit kalır ve kullanıcılar sitenizi her ziyaret ettiğinde aynı içerik ile karşılaşırlar.

Statik web sitelerini daha çok; değişmeyecek küçük bilgiler vermek isteyen, örneğin bir kaç ürün veya hizmet tanıtımı yapan firmalar yada düşük maliyetli tanıtım yapmak isteyen firmalar kullanabilir. Statik web siteleri geliştirilmesi basit olduğu için düşük maliyetlidir. Güncellenebilirliği olmadığı için web sitenize ziyaretçi çekme konusunda zayıf kalacaktır. Güncelenebilir bir web sitesi için dinamik web sitesine sahip olmanız gerekmektedir.

Satik web sitelerniz kimler kullanmalı: Düşük maliyetli firma web sitesi veya kurumsal web sitesi sahip olmak isteyenle, kişi biyografisi, bir kaç ürün veya hizmet tanıtımı yapmak isteyen firmalar.


Statik web sitelerinin birkaç avantajı;
Düşük maliyetlidir.
Geliştirilmesi dinamik web sitelerine göre daha basittir.
Genellikle sayfa yükleme süresi kısa ve sayfa boyutu küçüktür. Bu nedenle sayfalar daha hızlı yüklenir.

 
Statik web sitelerinin birkaç dezavantajı
Kullanıcı ile web sitesi arasında etkileşim yoktur.
Güncellemeler HTML olarak yapılır. Html bilginiz olmadan güncelleme yapamazsınız.
Modern web sitelerinin sunduğu birçok özelliğini sunmaz.