Mobil uyumlu web tasarımın önemi?

Mobil uyumlu web tasarımın önemi? Günümüzde kullanıcılar web sitelerini bilgisayar kadar telefonlardan da ziyaret etmekedir. Her yerde internete bağlanıldığı için mobil cihazlar üzerinden internet kullanımları da artmaktadır. Bu da firmaların, web sitelerini mobil cihazlara uyumlu hale getirmelerini gerektirir. Kullanıcı veya müşteri tablet veya telefondan rahat bir şekilde sayfanızda gezebilmelidir. Kullanıcılar, yazıları okumakta güçlük çektiği veya ekranı büyütmeye ihtiyaç duyduğu web sitelerinde gezinemeyecektir

Pazarlamanın gazete, dergi, tanıtım broşürleri gibi kullanım alanlarından uzaklaşıp, dijital ortama taşınması ile bilikte marka kimliğinin, web üzerinde dizayn edilmesi önemli oldu. Firmanıza, farkındalık yaratarak bir marka olmasını sağlayan web tasarım gücüdür. Markanızın web sayfasının hedef kitlenize göre iyi tasarlanması gerekir. Bu nedenle mobil üzerinden sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın iyi bir dijital deneyim yaşamasını sağlamanız gerekir. Bu konuya yeterince özen gösterdiğinizde, kullanıcılar kurumunuza daha çok önem verecektir.


Mobil Uyumlu Web Tasarım Nedir?

Mobil uyumlu web tasarım veya duyarlı web tasarımı, kullanıcının tablet ve cep telefonuna göre optimize edilmiş tasarımlardır. Mobil uyumlu tasarım, mobil ve tablet cihazlardan web sitesine girildiğinde site içindeki yazı, resim, video, menu gibi elementlerin ekran genişliğine göre duyarlı olup ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 şekilde tasarlanır. Mobil uyumluluk yazıların kolay okunabilmesi, içeriklere kolay ulaşılabilmesi ve butonların kolay dokunulabilir olmasıdır.

Mobil uyumlu web siteler sayesinde müşterileriniz, bilgisayar başına geçmeden telefon veya tablet ile hızlı bir şekilde sitenize erişim sağlayabilecektir. Maalesef pek çok firma henüz eski teknoloji ile tasarlanan web sitelerini mobil uyumlu hale getirmemiştir. 

Mobil uyumlu web sitenizle müşterilerinizin memnunniyetini sağlayın!