Sosyal medya yönetimi nedir ve nasıl yapılır?

Sosyal medya yönetimi nedir ve nasıl yapılır? Sosyal Medya Yönetimi nedir?
Sosyal medya yönetimi, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarının ve sayfalarının nasıl kullanılacağı, marka bilinirliğini arttırarak, firmanızı daha çok müşteriye ulaştırma, müşterilerinize güven verme ve müşterilerinizle etkileşim sağlamaya yönelik çalışmalardır. 

Sosyal medya yönetimi ile tanıtımlarınızı, duyurularınızı, haberlerinizi ve ya yenilikleri müşterilerinize ne hızlı şekilde aktarabilirsiniz.

Ayrıca doğru ve profesyonel bir sosyal medya desteği ile sitelerinize trafik akışı sağlayabilir ve seo (arama motoru optimizasyonu) çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal medya yönetim fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?
Birçok reklam türüne (televizyon, radyo, gazete) göre daha az maliyetle, çok daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayan sosyal ağ araçları firmanız için en iyi reklam platformudur.


Sosyal medya hesaplarını yönetirken;

İlk olarak markanıı, hedef kitleniz, dijital hedefleriniz, amacınızın ne olduğunu, rakiplerinizin durumu belirlenir.

İçerik yönetimi, sosyal medya yönetmenin en önemli unsurudur. Sosyal medya paylaşımlarında hedef kitlenize uygun içerikler ve daha fazla müşteriye ulaşabileceğiniz içerikler üretmelir. Günde/haftada kaç içerik paylaşımı yapılacağı, konu başlıklarının neler olacağı belirlenir. 

Görseller firmanızı, ürününüzü ve ya hizmetinizi en iyi anlatacak şekilde seçilir.

Rakiplerinizin nasıl paylaşım yaptıkları analiz edilir ve yenilikler yapılır. 
 
Müşterilerinize güven sağlamak sosyal medyada çok önemlidir. Bu nedenle gelen mesajları ve içeriklerinize gelen yorumları gün içinde mutlaka okumalı ve cevaplayarak etkilişimde bulunmalısınız. İçeriklere gelen olumsuz yorumları silmek yerine çözüm sağlayan bir cevap ile bu yorumları yanıtlamalısınız.
 

Yaptığınız paylaşımlar, takipçi gibi durumların istatistiklerini yapıp gerekli revizeleri yapılmalıdır.